rabwin.pl
Kolor
Smak
Kraj
Szczep
Cena do
Powiększ

De Mar Malvazija

cena: 41.00 zł
poleć produkt
 
SzczepMalvazija
SmakWytrawne
KolorBiały
KrajChorwacja
RegionIstra
Rok2009
KategoriaSpokojne
KlasyfikacjaKvalitetno
BeczkaNie
WiekDojrzałe
Temp. podawania10-12 °C
Zaw. alkoholu12,5 %
Pojemność0,75 l.

.: opis produktu :.

Istniejąca od 1947 roku Istravino należy do najstarszych chorwackich producentów wina. Z myślą o swojej przyszłości, firma założyła własną uprawę winorośli i wdrożyła nowoczesne technologie produkcyjne. Wysiłek ludzi pracujących dla firmy i wiedza ekspertów przyniosły owoce w postaci wybornych win, takich jak choćby Dajla i De Mar.

Widok z nieba na Istra przypomina serce lub kiść winogron, większość twierdzi nawet, że jest to kiść winogron Malvaziji, dominującej odmiany winorośli na Istra, przynoszącej dumę całemu półwyspowi.
Pierwsze wzmianki o Malvaziji pochodzą z XV wieku, kiedy to Grecy skolonizowali Istrię. Rozpowszechnili przy tym szczepy Malvaziji na sąsiadujące tereny basenu Morza Śródziemnomorskiego. Specyficzne warunki klimatyczne Istrii przyczyniły się do powstania wyjątkowej odmiany szczepu, wyróżniającej się spośród innych z tego rejonu.
Malvazija produkowana jest z najsłodszych owoców szczepów, co czyni ją winem wysokiej klasy. Charakteryzuje się żółtym kolorem z zielonymi refleksami, specyficzne aromaty, które sugerują kwiat akacji w smaku harmonijne i zaokrąglone. Bardzo orzeźwiające, eleganckie, świeże a do tego pełne i gładkie.
Podawać schłodzone do 10⁰C z przekąskami i warzywami. Świetnie komponuje się również z pastami na bazie sosu serowego, rybami, owocami morza oraz z gotowaną i pieczoną cielęciną i jagnięciną

powrót do poprzedniej strony
Zaloguj się
...jest pusty

kom+48 609 378 735
tel+48  18 2671136
tel+48  18 2692028
Jeżeli chcesz jako pierwszy dowiedzieć się o promocjach i nowościach w naszym sklepie
Zapisz się do Newslettera!

Jeżeli spodobał Ci się nasz sklep poinformuj o tym swoich przyjaciół.
Copyright © rabwin.pl wizyt: 495728 on-line: 2 Realizacja: Intellect.pl